November 2011

~Upalování nevinných!

28. november 2011 at 17:27 | Ms.SeCReT |  (Theme of week)
Hon na čarodějnice..

Úvodem: Toto je tématem tohoto týdne. Čarodějnictví je velmi dlouho známé, již od vzniku lidských civilizací. Mnoho z prvních jako např. Babyloňané se zabývali čarováním a věštěním. Je známo, že mnoho králů i egyptských faraonů mívalo na svých dvorech mnoho mágů a kouzelníků.
Po době, kdy se v Evropě objevilo křesťanství se magie dále zachovala.
Kdo vyvolal hon na čaroděknice? Byla to právě církev. Brala magii jako něco zlého. Ale vždyť čarodějnice dle mého názoru nebyly zlé. Ano, možná byly některé ženy (čarodějnice), které svých schopností využívali.. Tak mě napadá - věříte na magii? Jsou lidé, kteří v ní nevěří. Nevím, kam se zařadit já, ale i kdyby existovala či ne, co oprávňuje lidi se takto chovat? Většinou k ženám.
Čarodějnice byly brány církví jako démoni. A nejčastější trest za provoz čarodějnictví bylo upálení. Čarodějnictví totiž bylo bráno jako největší zločin. Tyto převážně ženy byly obviňované, že mohly za sucho, mor, které postihlo zemi apod. Ale našli se i lidé, kteří tvrdili, že čarodějnice neexistují.
Každá čarodějnice měla mít znaménko. (V dnešní době mi řekněte, kdo znaménko nemá? Byla by jen menšina lidí, co by čaodějnicí či čarodějem nebyla.)

Zajímavost: Dle knihy Kladivo na čarodějnice se žena stala čarodějnicí po souloži s mužským démonem.

Dle mého názoru: Ženy, nebo-li v tomto článku čarodějnice - takto byly nazývaný ty, které používaly magii, věštily, míchaly jedy a různé lektvary. Takto musím znovucpoložit již zmíněnou otázku - věříte v magii, čarodějnictví apod.? Po pravdě, myslím si, že v dnešní době to čarodějnictví v pravém slova smyslu - jak bylo bráno ve Středověku neexistuje. Čarodějnice uměly míchat jedy; lektvary, které pomáhaly uzdravovat; uměly věštit; číst budoucnost; atd. V dnešní době existují lidé, kteří umějí věštit z karotových karet a dalších. Ale čarodějnice, které by míchaly jedy? Víte, myslím si, že tyto ženy - nazývané čarodějnicemi nalezli jen rostliny, které byly jedovaté, omamné apod. Nikdo je v té obě neznal a ony se je naučily používat. V dnešní době jsou takové rostliny používany např. v lékařství.
Podle mě tedy, tento hon na čarodějnice, který často končil vraždami - upálením desetitisícy žen byl nesmyslný! Často byly upálovány nevinné ženy, matky i dětí. Nebral se totiž ohled na věk. Toto je ale pouze můj názor..

~Je to TADY!

27. november 2011 at 22:00 | Ms.SeCReT
A je to TADY!
Nový design Autumn and Winter..
Vím, že ten levý okraj nějak moc nesedí, ale dělala jsem ho na netbooku :(
Ms.SeCReT

~Beznaděj mne dovedla až sem -vlastní báseň 0.12

27. november 2011 at 16:38 | Ms.SeCReT |  Poesy
Beznaděj mne dovedla až sem..

Zde, v tomto krvavém loži,
ležím já a již nemám strach,
třesu se, na ostří koukám se noži,
ve mě - probudil se vrah!

Svírám ruku v pěst,
v druhé nůž mám,
z mého lože - lest,
sbohem, komu dám?

Krev jako proud teče,
cítím se volná, cítím se svá,
tak jsem spokojená - přece!
Již se mě nikdo na nic nezeptá.

Mdloby upadají na mou hlavu,
po mých rukou teče krev,
pomalu podléhám tomuto stavu,
nečekej ode mne řev!

Červené pode mnou moře,
loučím se s tebou světe,
opouštím už i své lože,
sbohem řeknu ti v jediné větě!

(Omlovám se za ten pesimismus..)

~Vražedkyně či oběť?!

27. november 2011 at 16:30 | Ms.SeCReT
Nejoblíbenější knižní postava..

Úvodem:
Když jsem si přečetla toto téma byla jsem zvědavá jaké články se na toto budou psát. V dnešní době, jak jistě každý ví, se moc nečte. Nevím proč, čím to je.. Kdysi to bylo běžné a lidé se takto vzdělávali, doplňovali si slovní zásobu a zabavovali se tak ve volném čase. V dnešní době je ale všechno jinak.. existuje internet a tím nyní ''zaplacáváme'' náš volný čas. A na knihy ''není'' čas (není je v uvozovkách, protože kdybychom chtěli tak si čas najdeme..). Takto jsem ale odbočila od ''pravého'' tématu..

K tématu:
Tématem je Nejoblíbenější knižní postava.. Přiznám se, že ani já nejsem horlivým čtenářem. Nebýt povinné četby, nevím zda bych nyní něco četla. V mládí jsem určitě jako většina četla pohádky a tak.
Uvažovala jsem, zda si vybrat nějakou pohádkovou postavu, ale nevím.. Přece jen jsem už trochu ''stará'' na pohádky, ale jak se říká - Nikdy nejsme natolik staří, abychom se nemohli vrátit do dětských let..
Nakonec si ale vyberu jinou postavu. Asi jí mnozí nebudete znát, ale vybrala jsem si jí.. Možná proto, že v mém knižním seznamu jsou žánry - tragédie. Romeo a Julie asi každý znáte.. ale ne, nevyberu si Julii, nevyberu si ani Oidipa z knihy - Oidipus král (i když toto je také zajímavé, kdy syn má dítě se svou matkou). A ani to nebude Antigoné či Markétka z Faust a Markétka. Ano, všechny tyto knihy jsou z té skoro nejstarší literatury. Mě se ale tato literatura líbí..
Takže jsem si vybrala Médeiu, nevím zda je to moje nejoblíbenější postava (nazvat vraha svou nej. postavou totiž nemohu), ale určitě je zajímavá a musím se nad ní zamyslet. Je to příběh o nešťastné lásce a o zhrzené Médeie. O jejím postavením k dětem.. Kdy si musím položit otázku, zda bych se dokázala takto zachovat.

Nastínění příběhu:
Médeia je zamilovaná a šťastná, spolu s jejím mužem (Iásonem) mají děti - 2 syny. Iáson jí ale zradí a vezme si dceru korinského Kreonta. Médeia leží o hladu a utápí se v slzách. Médeia kvůli lásce k Iásonovi zradila svého otce a prolila bratrovu krev, tak mnoho objetovala jeho lásce. Iáson chce oba chlapce k sobě, ale Médeia je odmítá vydat. Přeje smrt jim i Iásonovi, to proto aby zahynul jeho rod. Iáson jí prohlásí za nesvéprávnou a Kreont jí vykáže ze země i se svými dětmi.
Zhrzená Médeia Kreonta poprosí o den na rozmyšlenou, do které země půjde. Chce se pomstít a toto byla jen záminka. Začíná plánovat jak zabít Iásona, jeho nevěstu a jejího otce. Přichází za ní Iáson a vysvětluje jí, že syny chce k sobě jen pro jejich prospěch, Médeia mu přípomíná, co všechno pro něj udělala. A ''hraje,'' že je se vším smířená. (Vsupuje do děje ještě Aigeus, který jí povolí aby přišla do Athén a slibuje jí, že ji nikdy nevyžene ani nevydá nepřátelům.) Médeia si nechá zavolat Iásona a prosí ho, aby děti mohly zůstat v jeho zemi. Jeho nevěstě pošle svatební šaty.. Šaty napuštěné jedem a všichni, kteří se jí dotknou zemřou také. Iáson se rozhodne požádat svou nastavající, aby se přimluvila u otce, aby nechal syny v jejich zemi. Meezitím přichází posel za Médeiou a oznamuje jí, že Kreontova dcera i on jsou mrtví. Médeia se rozhodne zabít i své děti.
Když je zavraždí přichází Iáson.. Který chtěl své děti zachránit, ale přišel pozdě. A tak alespoň chce, aby mu nechala jejich mrtvoly, aby je mohl pohřbít a oplakat. Médeia se ale rozhodne je pohřbít sama a Iásonovi přeje smrt a nedovolí mu se s nimi ani rozloučit. Nasedá i s mrtvolami jejich synů do nebeského kočáru a odlétá do Athén.
Iáson pláče, kvílí a k nebesům lká.

Verdikt:
Tuto postavu jsem si vybrala, proto že jsem chtěla nastínit to, kam až může vést zhrzená láska. Je pravda, že v tu dobu bylo všechno jinak, ale? I v dnešní době jsou případy, kdy matka zabije své děti. Osobně si dovoluji tvrdit, že bych nikdy nic takového neudělala. Ale.. Můžeme odsoudit Médeiu? Toto je stav, kdy se naše morální otázky rozcházejí, kdy se můžeme pokoušet pochopit Médeiu, omlouvat jí a obviňovat Iásona, ale to i naopak. Ona v tu dobu měla být vyhoštěna, musela by se toulat a být sama, přijít o své syny a chovat u sebe svou nenávist. V dnešní době to je trochu jinak.. Ale jak se asi cítí matka, které chcou vzít její děti? Ano, i Iáson se musel cítit mizerně. Ale kde se vzala příčina právě tohoto chování? Tím, že ona se pro Iásona objetovala a objetovala pro něj tolik.. A on? Opustil jí. Myslím si, ale že mohla vzít děti a odejít i s nimi do Athén. Iáson by už je nevídal a ona by mu tím ublížila, ale takhle? Když zabila i své děti? Ublížila jim, sobě i Iásonovi.

~Co jsi pila? Přiznej se! :D

26. november 2011 at 19:01 | Ms.SeCReT
Ahojté,
následuje moje pravidelná otázka.. A to? Jistě někteří ví, že bych se měla zeptat jakou myslím :D. Ale pro dnešek to vynechám a zeptám se ''rovnou,'' jak se máte? :)
Já úplně supér.. No úplně? Dnešek mohl být lepší, ale co. Ještě mě nomrzela včerejší nálada! Pokud jste četli můj včrejší deníčkový zápis, tak jistě víte, že jsem se byla podívat na šlusku.. A jo! Jo! Jo! Zatančila jsem si ''opilého námořníka,'' to je variace v Tangu! Huáá.. Já jsem si jí pamatovala. Hráli i country písničky - tak ráda bych si ho zatancovala, cukalo to ve mě, ale bohužel.. :( Musí být na to více lidí! Ale nevadí! I tak to byl prostě supéér strávený večer a noc :). Škoda, že šluska skončila dříve (jako minulá půlkolona), protože se děti opili :-/. Ať si pijou někde jinde, když jeto baví a nekazí nám zábavu! A pokud se bez pití neumí bavit, tak ať se bavit nechodí! Áááá! To mě vytočilo.. Ano, taky si dám pivo, ale! Vím, kdy mám dost.. a jedno stačí. Kdyby byli alespoň dospělí, tak neřeknu, ale takhle?!
Noo.. Ale nenechaly jsme si ten večer zkazit! Bylo to fakt supér! Nevím jak jinak to popsat. Možná jsem vypadala jako blázen, ale bavila jsem se. Ve střízlivém stavu, s dobrou náladou.. Nejvíce mě pobavilo: Přišla jsem k jedné kámošce a tančily jsme a tak, pak jsem mluvila, mluvila a mluvila.. A ona: Co jsi pila?! :D A já, že nic (samozřjmě!). Jdu si odskočit a u záchodu stály další.. Tak říkám: To je řada? Ne! A když jsem se vrátila, oznámila jsem, že by mohli zahrát něco jiného. A to mě navedlo na to, začít zpívat, tak jsem si zazpívala.. Jen se na mě koukaly a zeptaly se: Co sis dala? :D A já zase odpověděla, že nic.
Netušila jsem, že ''moje'' písnička se tak chytne a začnou zpívat i další, pak přišli další, a další.. A zpívali jsme! :D
No bylo veselo! :D Pobavili jsme pár lidí.. :D:D
No a pak se tančilo a tančilo!
Hezký víkend i vám!!
Ms.SeCReT

~Dance, dance, dance.. I ♥ dancing!

24. november 2011 at 21:27 | Ms.SeCReT
Dancing ♥..
Pardón, nechala jsem se unést -Ahój!
Hlásím se vám, jsem zdravá (až na mojí rýmečku :D).. A taky kromě mé nemocné hlavy, která trpí nevylečitelnou chorobou (dance, dance, dance..! :D). Takhle na večer mě chytla supéér nálada! :D A co s ní? No.. Noo? No.. To opravdu netuším! :D Půjdu se psem tak jí ''vyvenčím'' (psa i náladu :D).
Jsem blázen! Nic nového.. :D Já vím.
Zítra jdu tancovat! Juchúú! Žádné disco, párty nebo tak.. Ale? Šluskolona z tanečních :). Někdo si řekne nuda, ale já se těším! :) Zopakuji si to, co jsem se naučila, zatancuji si a pobavím se..
Hezky strávený páteční večer.. Už se těším :)! Přece jen mě ale něco štve.. Něco? No respektivě dvě věci, ale co? Nebudu se tím trápit! Nestojí to za to! Dělat si nějaké planné naděje, ale ta druhá věc? Proč lidé řeší věci za nás? A i kdyby to byla nej kámoška.. Musí přece respektovat to, že si to umíš vyřídit sama a ne aby konala za tvými zády! Ach jo..
No nechala jsem se unést od své dobré nálady.. Ale?
Už je tady zase! :D
Zatančila bych si hned teď.. Takové TANGO! :D
Ale víte co by bylo nejlepší? :D Možná se zhrozité, ale! Country! Hééj! Kdyby jste věděli jak je to supér tanec.. Tancovali jsme to s Chlopčíkem! A je to něco, no něco.. SUPÉR! :)
Můžete si říkat, jak jsem blbá a že tohle se dávno netančí, ale pokud jste to nikdy netančili, tak nemůžete vědět, jak je to supér! :P A i kdyby jste to zkusit nechtěli nebo se vám to nelíbilo tak.. Mě se to líbí a? No a co?! :)
No nic, mizím, mějte se krásně, zítra se asi neozvu, přijedu pozdě odpoledne ze školy a musím se rychle nachystat, ale kdybych našla chvíli času, tak mě čekejte! :):D
A o víkendu očekávejte nějakou tu básničku (možná i dess).
Tak ahój!
Ms.SeCReT

~Dnešek ve stylu stereotypním..

23. november 2011 at 20:22 | Ms.SeCReT
Ahojté,
jako většinou následuje moje otázka jestli víte, na co se zeptám? :D A ano, určitě někteří dobře tuší, že na? No na co? :D Víte? :D A že by jste mi odpověděli? No dobře, chápu, že mi ještě odpovědět nemůžete :D! Takže.. Jak se máte?
Já fájn.. No fájn, dnešek byl takový stereotypní, jako vlastně většina těchto dní.. Ani nevím proč?! :( Chtělo by to nějakou změnu, i když ono to vlastně nejde, kdsyž přes týden je škola a o víkendech jsem unavená, dlouho spím a tak..
No určitě mi něktří rozumíte, no snad. Dneska asi nebudu psát nějaké vtipné výplody.. Ale řeknu vám ''tajemství,'' řekla jsem si, že by se s tím letním designem mělo něco udělat a tak pokud půjde vše podle plánu tak se tak stane o víkendu. Tak mi držte pěsti, abych si našla čas :D, čas v mým spacím období :D.. No a ještě musím, prostě se k tomu musím nějak dokopat a začít psát další kapitoly do seminárky!
Kruci..! Jak se donutit? Poraďte! :D Potřebovalo by to někoho, kdo by nade mnou stál,ukázoval prstem a vyhrožoval, že když to nenapíšu, tak.. Budu třeba bez spánku :D, nebo já nevím. Chápete mě, ne? Rozumíte mi? :D
A.. Co děláte takhle večer? :D Já koukám na expozituru. Za chvíli bude konec, jsem zvědavá jak to dopadne! Msyslím konec celého seriálu, ne tohohle dílu :D. Já vím, nejste hloupí, došlo vám to. Ale co kdyby ne? :D Ještě, že jsem táák, ale táák hodná a řeknu vám to, co? :D
No dobře, možná si trochu fandím :D, ale.. Stejně jsem hodná, že? :D
Ne? Tak ale! Mohli jste mi trochu zvednout sebevědomí.. :( Takže? Ne? :D No dobře! :D Pff!
No nic, končím nebo z té tv nebudu mít nic, mějte se krásně a.. A co? ...? Pište básně! :D
Ahóój, (a dobrou noc)
Ms. SeCReT

~Tak jako... Tak! - vlastní báseň 0.11

22. november 2011 at 18:14 | Ms.SeCReT |  Poesy
Tak jako... Tak!

Tak jako léto mění se v podzim,
Tak jako v tu dobu sklízí se ozim,
Tak jako teplo v zimu se mění,
Tak jako déšť mění se v hřmění,
Tak jako létají do teplých krajin ptáci,
Tak jako ve škole mění se žáci,
Tak jako listí ze stromů padá,
Tak jako stará kytka zvadá,

Tak pomíjívá láska jest,
Tak značně hlavu umí plést,
Tak mění se a vrací,
Tak na kráse své ztrácí,
Tak poznat ji, již nikdo nechce,
Tak zní to všechno - lehce,
Tak všichni se jí bojí,
Tak proti ní se zbrojí!

Jsem zase tady.. Po dlouhé době, ale přece!

22. november 2011 at 18:05 | Ms.SeCReT
Ahojté,
vím, že jsem tady dlouho nebyla.. Omlouvám se těm, kteří tady chodili pravidelně, ale bylo toho na mě moc, jak víte. Nyní mi KONEČNĚ!! jde netbook.. A to znamená? Že tady mohu psát.
To jste rádi co? :D Ne, dobře, já vím, že asi moc ne (možná někteří), ale stejně sem psát budu. Možná ne tak často, protože jak jistě všichni víme je škola.. A to znamená - méně času a tak.. No chápete to, ne? :D No a pokud tedy nechápete, tak vám to stejně asi nevysvětlím :D!
Doufám, že moje nálada je konečně ''zdravá'' a budete se moci těšit na moje rádoby vtipné články, plné denních události, které jsou úplně běžné, ale budu se je snažit podat tak, jak je podávám já.. No snad chápete! :D
No.. a když jsem tu tak dlouho nebyla, tak mi povězte, co říkáte na to krásné počasí (doufám, že v tom cítíte plno ironie, protože věřte či ne, ale v té větě je ironie! :D)? Musím se přiznat, že moc nadšená nejsem a těším se zase na léto, léto, které tento rok nebylo.. A tak tedy doufám, že příští rok se ho dočkáme. Když už má být ten konec světa, tak ať alespoň poslední léto stojí za to! Doufám, že chápete, že to nemyslím vážně a konci světa v roce 2012 nečekám.. I když?! NIKDY.. No znáte to! :D
A také se můžete těšit na moje básničky, já vím, asi si fandím, ale tak kdyby náhodou se někomu po nich zastesklo.. :D
Tak pro dnešek to je asi zhruba všechno, hezký večer :)..
P.S.: Jo a nebojte, ten letní dess zmizí, někdy, brzy :D.
Ms.SeCReT

Expozitura - 10.díl - Ruská spojka

17. november 2011 at 0:40 | Ms.SeCReT |  (Films)

Kde je ten kokain? Takto se zeptá se bez milosti mafie z bývalého SSSR a nebude to bez následků! Tereza vypráví případ, který dokumentuje, jak se Drobečkův gang rozrostl a rozhodl spojit s ruskojazyčnými mafiemi, operujícími na našem území.